Parapety drewniane

Parapety to ważny element wykończenia okna. Dzięki drewnianym parapetom twoje mieszkanie zyska oryginalny i elegancki wygląd. By zapewnić najwyższą jakość parapety kleimy z listew pełnej długości . Oznacza to, że drewno jest łączone tylko na szerokość. Zapobiega to pracy materiału pod wpływem wysokiej temperatury i zmian wilgotności powietrza. Drewno jest dobierane do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta tak aby wykorzystać cale jego piękno czyli usłojenie i odcienie. Najczęściej wykonujemy parapety z takiego drewna jak: świerk, buk, dąb, jesion oraz drewno egzotyczne – teak, merbau,  sapeli, badi, mahoń – o grubości 3, 4, 5, cm . Zabezpieczamy powierzchnię olejem, woskiem lub lakierem poliuretanowym co zapewnia właściwą stabilność drewna i odporność na wypaczenia.

Istnieje możliwość wykonania parapetów techniką oklejania płyty wiórowej blindem czyli grubą naturalna okleiną. Zastosowanie płyty wiórowej daje możliwość wykonania szerokich i długich płaszczyzn. Parapet ten ma jednolitą budowę i stanowi jedną całość i może być wykonany jako cieńszy (minimum 1.9 cm).

Wykorzystujemy także blaty kuchenne jako materiał do wykonania parapetów. Daje to możliwość doboru awangardowych i nietuzinkowych kolorów i wzorów.